Нургюл Салимова надигра световната шампионка на първенството по блиц

Други спортове

29376
на 29.12.2023

Българската шахматистка Нургюл Салимова победи актуалната световна шампионка в класическия шахмат при жените Цзю Вънцзюн в първия ден на Световното първенство по блиц шах, което се провежда в Самарканд, Узбекистан.

20-годишната ни състезателка, която финишира 4-а на Мондиала по ускорен шахмат, приключил вчера, надигра азиатката на 27-ия ход в партията им. След първите девет от общо 17 кръга Салимова има 6 точки, които и отреждат 16-о място в класирането.

Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова също има 6 точки, но е на 17-а позиция.

Останалите ни състезателки - Гергана Пейчева и Надя Тончева са съответно 52-а и 61-а в подреждането до момента. Пейчева има 5 точки, а Тончева е с 4.5.

Рускинята Валентина Гунина има 8.5 от възможни 9 и се намира на върха за момента. Между второ и шесто място има 5 състезателки с равни точки - по 7.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден